V časopise dTest z 5/2009 vyšel článek s výsledky testu pracích prostředků. Prací prášek od Amway se bohužel v testu neobjevil, nicméně článek o výsledcích je velmi zajímavý a doporučuji si ho celý přečíst.
Spotřebitel je denně přesvědčován reklamou o neuvěřitelně kvalitních prostředcích, které když si koupí, mu přinesou ty nejlepší výsledky. Test však říká něco jiného. Ano, na špici se sice objevil Ariel M-ZIM s 64 % výsledku v testu a Persil Gold Plus se 62 %, ale skoro stejně dopadl Palmex Intensive se 62 % a Lidl Formil Aktiv se 62 %. To znamená, že koupíte za třetinu ceny prášek v Lidlu a on pere stejně jako ty nej nej prášky z reklamy.
Nicméně nejde jen o samotné praní. Jak se píše v článku: „Když tkanina ztrácí svůj příjemný omak a ani aviváž nepomůže, když hmat signalizuje její tvrdnutí, stalo se vaše prádlo obětí inkrustace.“
Inkrustace je hromadění nerozpustných cizích látek na tkanině, které snižují její pevnost a zvyšují její opotřebení. Známky inkrustace se objevují až po několikanásobném praní. A tady jsou mezi uvedenými prášky velké rozdíly.
V tomto směru jsou lepší gely na praní, které se lépe rozpouští, ale ty zase nejsou tak účinné, ba některé dost drahé jsou na tom s účinností opravdu nevalně.
Inkrustace nesvědčí nejen vzhledu prádla, ale především pokožce lidského těla, vystavené působení těchto pozůstatků praní.
SA8™ Premium Koncentrovaný prací prášek neobsahuje nerozpustné cizí látky. (Viz test připomenutý zde na blogu v článku Péče o prádlo s Amway.) Jeho účinnost je vynikající a inkrustace při jeho užití nehrozí. Užívat tento prací prášek je i jen ze zdravotních důvodů výhodné. A přidáme-li vynikající účinnost a současně ekologičnost při odbourávání jeho pozůstatků v přírodě, a také jeho úsporné dávkování, není co řešit.
Článek shrnuje i několik rad, které připomínají, že žádný prášek není všemocný a vyplatí se mu trochu pomoci:
Například že čerstvé skvrny se mají namočit do studené vody. Vlažná či teplá voda se použít nemá, protože naopak urychluje chemické procesy, které ze skvrny učiní skvrnu trvalou. Do nádoby se studenou vodou se přidá prací prostředek, případně prostředek na mytí nádobí (osvědčuje se zejména u mastných skvrn) nebo mýdlo. Zabrání se tak zabudování nečistot do vláken textilie. V nabídce Amway jsou skvělé pomůcky pro tento účel – zejména SA8 Předpírací spray. Její užití je to nejjednodušší a nejpříjemnější a docílíme velmi dobrých výsledků.
Bezva příspěvek.
OdpovědětVymazatJenom doplním, že mi nedávno zrovna známá vyprávěla, že prala na chatě klasickým práškem ze supermarketu - nebudu uvádět jakým práškem, ale je na něj často reklama v TV. V tom vypraném prádle byla s přítelem v zakouřené restauraci, takže prádlo samozřejmě načichlo. Co na tom? Říkala mi, že u SA8čky byla zvyklá, že prádlo z kouře vysmrádne, ale tentokrát tím kouřem prostě nevyčichlo. Sám tuto zkušenost můžu jen potvrdit, že prádlo vyprané v SA8 po načichnutí dýmem stačí doma jenom přehodit přes židli a to prádlo prostě z toho kouře vyčichne. Pak když přičichnu, tak zase voní.
Čím to je? Je to přesně tím, že ty naše prášky z obchodů nejsou zcela rozpustné a tak se nedostanou přímo do vláken, kam se v cigaretový dým dostane úplně přirozeně cigaretový dým nebo jiný kouř. Mnozí chemici to odůvodňují tím, že většina mycích prostředků nepoužívá skutečné tenzidy, protože jejich změkčovače vody jsou syntetické směsi.
SA8 je vyrobena (možná zcela) z přírodních surovin, používá tedy skutečné tenzidy a tak se rozpuštěný přípravek dostane i do vláken textilií.
Určitě by nebylo na škodu, kdyby někdo z nás někde našel tu reportáž z televizních zpráv, kde je jasně sděleno, že zvláště na našem trhu je do pracích prášků přidávána nejlevnější a nejprimitivnější příměs, kuchyňská sůl, která právě narušování vláken textilií značně podporuje. Mnozí si proto vozí prací prášky z ciziny právě z tohoto důvodu.
Nutno dodat, že prací přípravky SA8 jsou po celém světě dodávány ve stejné kvalitě a jakosti, takže u nich takovéto příměsi nehrozí.
Lubo Pářa - z Amway Fan Site
nově na adrese www.amway-fan.eu